RAZEM DLA DOBREJ ŻYWNOŚCI

Nie dla GMO! Nie dla GRABIEŻY ZIEM! TAK dla DOBREJ ŻYWNOŚCI! To prawdziwe postulaty rolników ignorowane przez media mainstreamu.

Tego typu żywności domagają się polscy konsumenci: Rolnicy tłumaczą dlaczego sprzedaż bezpośrednia jest tak krytyczna dla zdrowego społeczeństwa

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym rolnicy z Zielonego Miasteczka Rolników naświetlają istotne problemy w sprzedaży bezpośredniej najwyższej jakości produktów prosto z gospodarstwa.
Już od miesiąca, w Akademii Samowystarczalności i Zdrowia, w Warszawie, prawie codziennie odbywają się dyskusje rolników, małych producentów i konsumentów, o tym jakich działań wymaga obecny kryzys w sektorze rolniczo-spożywczym.
Rolnicy nawołują wszystkich mieszkańców i mieszkanki miast, instytucje formalne i grupy nieformalne o wyrazy solidarności z protestujacymi. Zachęcamy do podpisania się pod rolniczymi postulatami i wysłania listy do Pani Premier. Odbudujmy relacje miasto-wieś!
Możliwość przetworzenia uzyskanych surowców i skorzystanie w ten sposób z wartości dodanej jest często jedyną szansą utrzymania finansowej płynności tradycyjnych i ekologicznych gospodarstw.
Żywność wytwarzana w małych gospodarstwach wielokierunkowych spożywana przez rodzinę rolnika jest bezpieczna dla zdrowia właśnie ze względu na jej identifikowalność.
O wiele trudniej jest prześledzić drogę surowca i zidentyfikować zagrożenie zdrowia, w przypadku przetwórstwa przemysłowego, gdzie składniki pochodzą z różnych źródeł, często odległych o tysiące kilometrów.
Przepisy UE dotyczące higieny dla środków produkcji jednoznacznie mówią, że wymogi dokumentacji muszą być elastyczne, aby nie powodować nadmiernego obciążenia bardzo małych producentów.
W Polsce do tej pory nie stworzono przepisów odrębnych dla małych producentów.
Krótkie łańcuchy żywnościowe oraz surowce miejscowej produkcji sprzyjają przejrzystości procesów produkcyjnych i gwarancji jakości zdrowego jedzenia.
Tego typu żywności domagają się polscy konsumenci.
DOŁĄCZ SWÓJ GŁOS – Razem dla Dobrej Żywności
http://www.razemdladobrejżywności.wordpress.com
facebook.com/razemdladobrejzywnosci
Reklamy

Kliknij, aby zacząć obserwować blog i dostawać informację o nowych wpisach.

Dołącz do 5 obserwujących.

Niezależna Telewizja

Niezależna Telewizja

Odwiedzających

  • 9,843 wizyt
%d blogerów lubi to: