RAZEM DLA DOBREJ ŻYWNOŚCI

Nie dla GMO! Nie dla GRABIEŻY ZIEM! TAK dla DOBREJ ŻYWNOŚCI! To prawdziwe postulaty rolników ignorowane przez media mainstreamu.

„Edukacyjny” protest rolników z południowej Polski w Warszawie

Rolnicy z południowych województw – podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego uczestniczyli w weekend w akcji protestacyjnej w Zielonym Miasteczku w Warszawie. Protest miał charakter edukacyjny.

http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/item/35657-edukacyjny-protest-podkarpackich-rolnikow-w-warszawie

Tadeusz Rolnik producent -ekolog z Bieszczadów zaprezentował pokaz pieczenia domowego chleba z orkiszu na naturalnym zakwasie. Mówił też o naturalnej żywności i jej właściwościach prozdrowotnych. Technologie produkcji serów dojrzewających zaprezentowała natomiast bieszczadzka  producentka tych serów Jolanta Dal, która przypominała, że rolnicy od kilku tygodni domagają się wprowadzenia przepisów nie pozwalających na wykup ziemi przez  cudzoziemców, wprowadzenia ustawy o sprzedaży bezpośredniej, rezygnacji z upraw roślin modyfikowanych genetyczne   w Polsce oraz uregulowania legislacji  związanej ze wzrastającą populacja dzików, która niszczy uprawy rolne. Ekologiczni rolnicy ze świętokrzyskiego – Bogdan Chara i Krzysztof Bednarz – częstowali swoimi w przetworami, których w świetle obecnego, restrykcyjnego prawa nie wolno im sprzedawać. Joanna Bojczewska i Adam Payne prowadzili warsztaty siewu dla początkujących ogrodników z miasta pokazując jak w prosty sposób wyhodować zioła i warzywa doniczkowe od nasiona.

W sobotę, w KINOTECE ROLNIKA wyświetlone zostały filmy dokumentalne o zagrożeniach GMO dla rolnictwa i zdrowia oraz o uprzemysławianiu hodowli świń w Polsce przez amerykańskie korporacje.

IMG_1122 IMG_1138 IMG_1140 IMG_1150 IMG_1172 IMG_1175 IMG_1217 IMG_1224 IMG_1242 IMG_1246 IMG_1275 IMG_1281 IMG_1284 IMG_1303 IMG_1317 IMG_1326

 

Reklamy

Kliknij, aby zacząć obserwować blog i dostawać informację o nowych wpisach.

Dołącz do 5 obserwujących.

Niezależna Telewizja

Niezależna Telewizja

Odwiedzających

  • 9,843 wizyt
%d blogerów lubi to: