RAZEM DLA DOBREJ ŻYWNOŚCI

Nie dla GMO! Nie dla GRABIEŻY ZIEM! TAK dla DOBREJ ŻYWNOŚCI! To prawdziwe postulaty rolników ignorowane przez media mainstreamu.

O Akademii Samowystarczalnośći i dostępie konsumentów do zdrowej żywnośći – film

„Ludziom ze wsi potrzebni są ludzie ze miasta i ludziom z miasta potrzebni są do normalnego funkcjonowania ludzie ze wsi, którzy produkują zdrową żywność. Po to organizujemy Akademię Samowystarczalności, i taki będzie cel naszej akcji, żeby pokazać ludziom z miast, że tak naprawdę te sprawy również ich dotyczą.” Jolanta Dal, rolniczka z Podkarpacia

Janusz Zagórski z Niezależnej Telewizji rozmawia z Jolantą Dal, producentką ekologicznej żywności, uczestniczącej w protestach rolniczych w Warszawie w „zielonym miasteczku”. Rolniczka z Podkarpacia wypowiada się, dlaczego postulaty rolników i ich walka o zdrową żywność jest nam wszystkim bliska oraz zaprasza na edukację mieszkańców Warszawy.

PRAWDZIWE POSTULATY ROLNIKÓW – Domagamy się:
1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
3. Ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.
4. Kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym.
5. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat.
6. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy).

Reklamy

Kliknij, aby zacząć obserwować blog i dostawać informację o nowych wpisach.

Dołącz do 5 obserwujących.

Niezależna Telewizja

Niezależna Telewizja

Odwiedzających

  • 9,843 wizyt
%d blogerów lubi to: